media

Veľkonočný zajačik je jedným zo symbolov Veľkej noci. Ušite si spolu s nami vlastných zajačikov a vytvorte si tak originálnu veľkonočnú dekoráciu. Na telo zajačika môžete použiť bavlnu, jutu, ľan, kožu, či akékoľvek iné zvyšky textílií, ktoré doma nájdete. Z tvrdého papiera si urobíme šablónu - nakreslíme si obrys zajačika alebo vytlačíme z internetu a vystrihneme.

   

Na látku si obkreslíme šablónu, vystrihneme 2 zajačikov a zošijeme drobným hustým stehom na šijacom stroji. Kto si trúfa a má šikovné ruky, môže aj ručne. Na boku si necháme malý otvor, cez ktorý vyplníme zajačika výplňou do vankúša, aby získal objem. Nakoniec zašijeme aj tento otvor a telo zajačika máme hotové.

   

Na krk mu môžete uviazať farebnú stužku a na chvostík použijeme plstenú guličku - brmbolec. Veľkosť záleží od celkovej veľkosti zajačika, ktorého ste si ušili, a od vášho vkusu. Pripevníte ju pomocou tavnej pištole. Váš vlastný veľkonočný zajačik je hotový. Kto chce, môže na neho ešte našiť stužku na zavesenie  a dekorácia na vetvičku bude krásnym doplnkom Veľkej noci. Alebo môžete zajačikom potešiť šibačov...

   


  • Mar 02, 2018
  • Komentáre: 0
Súvisiace produkty
Komentáre: 0

Bez komentárov

Nechajte nám odkaz

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Označené položky sú povinné*