media

Vianočné ozdoby milujú všetci, nielen deti. A sú obľúbenou dekoráciou v mnohých domácnostiach - rovnako ako sviečky, anjeli a vôňa čerstvo upečených slávnostných dobrôt. Ozdoby sa každý rok objavujú v obchodoch v mnohých nových nádherných farbách. Pre oveľa osobitejšiu atmosféru si však môžete sami ozdobiť svoje jedinečné vianočné ozdoby. A čo viac, pomocou lakových popisovačov môžete bez najmenšej námahy vytvoriť tie najúžasnejšie vzory a motívy. Atrament je po nanesení farebný a nepriehľadný a na sklenených alebo plastových povrchoch, či už svetlých alebo tmavých, zanecháva lesklý povrch.

   

 

Predtým, ako sa pustíte do zdobenia, pripravte si vianočné gule. Vybrať si môžete svoje vlastné, ktoré máte chuť ozdobiť, alebo si môžete kúpiť priesvitné plastové, ktoré môžete vyzdobiť z vnútra i na povrchu. Odporúčame vopred si vybrané motívy vyskúšať na hárku papiera. Nie je potrebné ich komplikovať, pretože aj obyčajné biele škvrny vyzerajú na tmavom pozadí skvele. Bielu guľu, naopak, ľahko ozdobíte základnými vianočnými stromčekmi alebo vianočnými pozdravmi. Ideálnym perom pre túto úlohu je lakový popisovač Edding, ktorý má šírku ťahu 1 - 2 mm. Využitie rôznych farieb ešte umocní atmosféru zdobenia a konečný výsledok bude fantastický.

   

 

Nezabudnite ani na deti. Detská fantázia dokáže vytvoriť tie najúžasnejšie diela a napríklad vianočné gule s kozmickými motívmi určite nebude mať nikto iný :-) Deti budú na svoje výtvory patrične hrdé a vianočný stromček bude mať svoju osobitú atmosféru.

   

  • Nov 05, 2020
  • Komentáre: 0